Üye Girişi
Detaylı arama ile firma bilgileri, ürün bilgileri, sektör bilgileri gibi kriterler belirterek daha isabetli sonuçlar elde edebilirsiniz.
MTHS | MTHS Hizmeti Nedir

MTHS | MTHS Hizmeti

MTHS Hizmeti ( Merkezi Veritabanı Hizmet Sağlayıcı ) denetime tabi sermaye şirketleri tarafından web sitesi ana sayfasında  "bilgi toplumu hizmetleri" bağlantısı ile oluşturmak zorunda oldukları ve yönetmeliklerde belirlenen bilgi ve belgelerin yönetmelikte belirlenen tarihlerde belirlenen tarihler süresince yayınlanmasını sağlayan bir yazılımdır.

MthsHizmeti Bakanlık iznine bağlı olarak sunulabilir. MTHS Hizmet sağlayıcı olarak faaliyet belgesi bulunmayan firmaların MTHS Hizmeti sağlaması geçerli değildir.

MTHS Yazılımı zaman damgalı ve e-imza atma ve doğrulama özelliklerine sahip olarak çalışan Tübitak tarafından siber güvenlik ve fonksiyon testlerine tabi tutulmaktadır. MTHS yazılımı ancak bu testleri başarıyla tamamladıktan sonra MTHS Faaliyet izni için başvuru hakkı kazanmış olur. Bakanlık tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu uygun bulunan MTHS başvurusu sahiplerine MTHS faaliyet izni verilir.

Denetime tabi sermaye şirketlerindenseniz ve MTHS Hizmeti almak için  MTHS Sağlayıcı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bağımsız Denetime Tabi olacak Firma Tanımı:

Aktif toplamı kırk milyon ve üzeri Türk Lirası

Yıllık net satış hasılatı seksen milyon ve üzeri Türk Lirası

Çalışan sayısı ikiyüz ve üzeri

Yukarıda sayılan 3 maddeden 2 tanesini sağlayan şirketler bağımsız denetime tabi sermaye şirketi olarak tanımlanmaktadır ve bu nedenle  MTHS Hizmetinden yararlanma zorunluluğu olan şirketlerdir.

 

MTHS Hizmeti kapsamında web sitesine eklenen " Bilgi Toplumu Hizmetleri " bağlantısı üzerinden yayınlanmakta olan içerik şirketin imza yetkilisi tarafından e-imza lı olarak doldurulmalıdır. MTHS sistemine eklenecek tüm içerik için farklı yayınlama süreleri ve farklı zamanlarda yüklenmiş olmaları gerekmektedir. MTHS kullanımı sırasında yazılım üzerinde bazı bilgi ve belegeler sürekli olarak yayınlanmakta bazı rbilgi ve belegeler ise süreli olarak yayınlanmaktadır. Bu nedenle sürekli olarak hangi belge ne zaman sisteme yüklenmeli gibi sorular için desteğe ihtiyaç duyabilmaktadir. MTHS Hizmeti veren firmalar arasında bulunan TTR MTHS hizmeti olarak bu konuda mesai saatleri içinde ÜCRETSİZ DESTEK hizmeti sağlamaktayız.

 

Bağımsız denetime tabi olduktan sonra alacağınız hizmet kesinlikle MTHS Faaliyet izni sahibi bir MTHS sağlayıcıdan olmalıdır. Ancak bu noktada MTHS Hizmeti veren Firmalar arasından seçim yaparken hangi kriterlere göre seçim yapılması gerektiği önemli bir kriterdir. Bir hizmetin belli bir maliyeti ve belirli bir fiyatı varken aşırı düşük veya aşırı MTHS fiyatı sunan tekliflerin iyice incelenmesi yerinde olacaktır. MTHS kullanımı sırasında sunulan destekte olmazsa olmaz bir kriter olarak düşünülmelidir. Gerekmesi durumunda MTHS Hizmeti veren firmanın MTHS referanslarından rastgele aramalar yaparak MTHS Hizmet kalitesi teyit edilebilir.

 

MTHS Hizmeti

 

 

Tüm firmaların verdiği rakam belli iken MTHS Fiyatı 1/2 hatta 1/3 oranında düşük olan MTHS Hizmetinin ilerleyen süreçte vereceği hizmet kalitesinden emin olmadan MTHS satın almak süprizlerle karşılaşılmasına imkan tanıyabilir. MTHS Hizmeti tüm web sitelerine kolayca entegre edilebilmeli ve kullanım sırasında da , zaman damganız bitti, hosting alanınız doldu gibi uyarılar vermemelidir. Zira bu gibi sınırlandırmalar MTHS Hizmetinin kullanımı sırasında kullanım kolaylığını engelleyecektir.

 

MTHS Hizmetini PROFESYONEL BİR MTHS EKİBİNDEN almak, yasal zorunluluk olan MTHS Hizmetini eksiksiz olarak yapılmasını sağlayacaktır. Yetersiz kadro ile hem satış hem destek verilmesi ise olası taleplerin gerektiği gibi karşılanamaması anlamına gelecektir. Oysaki kanuni bir zorunluluk olan MTHS Hizmeti kesinlikle cezai bir yaptırıma uğramamak için eksiksiz olarak tamamlanmalıdır. MTHS Hizmeti kullanımı esnasında mutlaka şirket yetkililerinin e-imzası ile sisteme belgelerin yüklenmesi gerekmektedir. Hangi belgenin ne zaman ve ne kadar süreyle MTHS Sistemine yükleneceği ise yönetmelikte açıkça belirtilmektedir.

 

MTHS

MTHS | MTHS Hizmeti Satın almak için 0 216 355 75 37 nolu MTHS telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz. 

MTHS Hizmeti yukarıda da bahsettiğimiz gibi sadece bağımsız denetime tabi sermaye şirketleri için kanuni zorunluluktur. Bağımsız denetime tabi olmayan şirketler tarafından MTHS Hizmeti kullanımı zorunlu değildir. Ancak her yıl genişleyen bir kitleye sahip olan Bağımsız Denetime tabi olma kriterleri ile ilerleyen zamanlarda sizin firmanızında bağımsız denetime tabi olma ihtimali vardır. Bu nedenle kanuni bir zorunluluk olmasa da sizde MTHS Hizmetini kanuni zorunluluk gelmeden kullanmaya başlayarak bu hizmetin zorunluluk olması durumunda kolaylıkla kullanıyor olabilirsiniz.

 

Altın : 146.58
Euro : 4.1506
Dolar : 3.5407
İmkb : 107800
Bizi Takip Edin
Türk Ticaret Rehberi - Türkiye'nin Ticari Firma Rehberi    Müminderesi yolu, Rüstemoğlu Apt. No:42/12, SahrayıCedit- İSTANBUL    Telefon:    +90 216 355 75 37    +90 216 355 75 38    info@turkticaretrehberi.com
© 2000 - 2022 Türk Ticaret Rehberi - www.TurkTicaretRehberi.com - Her Hakkı Saklıdır